Okulary Polaryzacyjne

Większość z nas uwielbia, jak mamy ciepłą i słoneczną pogodę, a jeżeli ma być zimno to niech będzie chociaż słońce. Ta gwiazda to w dużym uproszczeniu nasza życiowa energia, źródło motywacji, uśmiechu, chęci działania. Słońce to także nieodłączny element wakacyjnych wyjazdów zarówno tych letnich jak i tych zimowych. Światło słońca powoduje także, że widzimy, widzimy lepiej, widzimy dalej, ale nie zawsze widzimy wyraźniej.


Dlaczego?

Promienie światła słonecznego poruszają się w dwóch podstawowych kierunkach. W dużym uproszczeniu z góry na dół oraz na boki. Mamy tym samym do czynienia z promieniami poruszającymi się w poziomie oraz w pionie.
Te poziome powodują, że czasem widzimy niewyraźnie lub nieostro. Światło poziome przechodząc głównie przez kropelki pary wodnej zawieszonej w atmosferze powoduje smużenie i rozmazywanie widzianego przez nas obrazu.

Polaryzacja to rozwiązanie!

Polaryzacja w okularach przeciwsłonecznych ma za zadanie przeciwdziałać temu zjawisku. Filtr powoduje redukcję widzianego przez soczewkę światła poziomego, co sprawia, że widzimy ostrzej, wyraźniej a barwy otaczającego nas świata wydają się nieco bardziej nasycone. Znacznie mniej odczuwalne będzie także zjawisko oślepiającego odbitego od przedmiotów światła słonecznego. Ten efekt bardzo często można zaobserwować na mokrych lub szklanych powierzchniach.

Dla Kogo okulary z polaryzacją?

  • Kierowcy i pasażerowie samochodów – mokra jezdnia, szyby aut przed Wami, słońce wyglądające zza chmur przestaną być problemem.
  • Narciarze i snowboardziści – światło odbite od białego puchu już was nie oślepi.
  • Wędkarze i wszyscy na różnych zbiornikach wodnych – lepiej zobaczycie co dzieje się pod powierzchnią wody co ułatwi podejmowanie decyzji.

Okulary Knockaround posiadają pełną ochronę przed promieniowaniem słonecznym UV oraz filtr polaryzacyjny!
Wybierz model dla Siebie!