Okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją

Okulary z polaryzacją to zdecydowanie niezbędny element wyposażenia każdego z nas podczas mniej lub bardziej słonecznych dni w ciągu całego roku.

Jakie jest ich zadanie? 

Przede wszystkim chronić Twoje oczy przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym, dać Ci komfort, wygodę i przy okazji dobre samopoczucie… bo świetnie w nich wyglądasz!  
Okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją to także jedno z najczęstszych akcesoriów do stylizacji dla niej i dla niego. 

Na naszym rynku można znaleźć mnóstwo polaryzacyjnych okularów przeciwsłonecznych. Szczególnie widoczne staje się to gdy zbliża się wiosna, pojawiają się pierwsze promienie słońca, a sieci handlowe zalewają swoje półki tym sezonowym w Polsce produktem. Przychodzi lato, jedziemy nad morze i okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją można kupić dosłownie wszędzie…nawet od faceta sprzedającego kukurydzę na plaży…

Okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją

Okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją to doskonałe uzupełnienie każdej stylizacji dla niej i dla niego. 

-25%
-25%
-25%
-25%
-25%
-25%
-25%
VIDEO
-25%
-25%
VIDEO
-25%
-25%
-25%
-25%
-25%
-25%
VIDEO
-25%

Okulary przeciwsłoneczne Jak kupować i na co uważać?

Jeżeli dbacie o swoje zdrowie tak samo jak o swój samochód, nienaganny makijaż, fryzurę, torebkę czy buty to przy wyborze okularów przeciwsłonecznych z polaryzacją sugerujemy użyć większej ilości kryteriów niż tylko cena. Tutaj też chodzi o Wasze dobre samopoczucie, lecz najważniejsze są Wasze zdrowe oczy. 

Często okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją za kilka lub kilkadziesiąt złotych są wykonane z bardzo słabej jakości materiałów, mają niskiej klasy soczewki, a niekiedy nawet obecność filtra przeciwsłonecznego jest poddana pod wątpliwość. 

-25%
-25%
-25%
-25%
-25%
-25%
-25%
-25%

sugerujemy nie kupować okularów przeciwsłonecznych z tak zwanej kraty.

Jak to rozpoznać…? 

Idziesz po deptaku i naprzemiennie widzisz gofry, lody, kebab, lody, gofry, zapiekanki, pamiątki, okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją i czasem nawet korekcyjne na metalowej kracie, lody, gofry….i tak do końca sezonu… 

Dlaczego? 

Po pierwsze, nie wiadomo kto jest ich producentem, po drugie nie mamy pewności czy okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją mają nawet certyfikat CE – te naklejone na naklejce raczej się nie liczą… Trzecim argumentem, który powinien Was przekonać jest fakt, że te oto okulary stoją tam co najmniej jeden sezon, w słońcu, deszczu i wszystkich możliwych warunkach atmosferycznych, także prawdopodobnie mają już za sobą minimum jedno bliskie spotkanie z podłożem na którym stoją, a ich aktualny kolor jest wynikową działania mocnego światła słonecznego, którego tak wszyscy łakniemy na wakacjach i w sumie nie wiemy ile słonecznych dni, tygodni, miesięcy mają one za sobą. 

Nawet jeżeli część z tych okularów była lub jest wyposażona w filtry przeciwsłoneczne to sposób ich ekspozycji, przechowywania i sprzedaży destrukcyjnie wpływa na trwałość i jakość materiału zarówno oprawek jak i soczewek.

Wniosek?

W najgorszym przypadku kupując takie okulary przeciwsłoneczne możesz uszkodzić sobie wzrok. Wybór oczywiście należy do Ciebie. 

-25%
VIDEO
-25%
-25%
-25%
VIDEO
-25%
-25%
-25%
134,25 
-25%
-25%
134,25 

Wyższy poziom komfortu - okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją

Jeżeli chcesz wejść na jeszcze wyższy poziom komfortu i zadowolenia z wydanych pieniędzy zastanów się nad zakupem okularów przeciwsłonecznych Knockaround z polaryzacją. 

Co zyskasz?

Polaryzacja to filtr naniesiony na soczewkę okularów przeciwsłonecznych, którego głównym zadaniem jest redukcja odblasków i refleksów słonecznych oraz podwyższenie kontrastu obrazu widzianego przez okulary. Dzięki tym dwóm elementom widzimy zdecydowanie wyraźniejsze i bardziej nasycone kolory całego otoczenia – to w znaczący sposób przekłada się na wygodę użytkowania produktu. 

BEZ FILTRA POLARYZACYJNEGO

Z FILTREM POLARYZACYJNYM

Technicznie rzecz ujmując wygląda to następująco:

Kiedy promienie słoneczne padają na jakąś gładką powierzchnię ulegają odbiciu i rozpraszają się zawsze w dwóch kierunkach: pionowym i poziomym. Soczewka polaryzująca ma za zadanie, aby doprowadzić pionowe promienie świetlne do naszych oczu, a promienie poziome odbić. 
Promienie pionowe są dla Nas bardzo istotne, ponieważ dostarczają nam najważniejszych informacji na temat kolorów, kształtów i innych elementów. Promienie poziome zaś, po odbiciu się od płaskiej powierzchni tworzą białe refleksy, które w normalnych okularach bez polaryzacji, mogą nas oślepić.

Dla kogo okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją?

Okulary przeciwsłoneczne Knockaround z polaryzacją przydają się praktycznie każdemu. Niezależnie czy lubisz spacery, jeździsz na rowerze, rolkach, wrotkach czy hulajnodze. Załóż je, przekonaj się jak ogromna jest różnica. Jesteśmy pewni, że nie zamienisz ich na żadne inne!

Jeżeli jesteś kierowcą lub pasażerem samochodu!

Zalety filtra polaryzacyjnego docenisz jeszcze mocniej. Wyobraź sobie, że jedziesz autem, jest czasem lekko pochmurno, czasem mocno świeci słońce, popada trochę deszcz. Słońce raz oślepia wynurzając się zza chmury, innym razem odbijając się od wilgotnej jezdni lub szyby samochodu który jedzie przed Tobą. Załóż okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją Knockaround i zobaczysz, że jazda w takich warunkach też może być przyjemna i nie musi powodować nieustającego mrużenia oczu. Tutaj oprócz Twojego komfortu w znaczący sposób podniesie się także bezpieczeństwo Twoje i innych otaczających Cię użytkowników drogi! 

Czy Polaryzacja może przeszkadzać? 

Sytuacje, w których okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją mogą nam przeszkadzać mogą pojawić się bardzo sporadycznie w następujących okolicznościach: 

Jesteś pilotem samolotu, siadasz za stery swojego F16 lub pasażerskiego 737, na nosie masz okulary Knockaround z polaryzacją i okazuje się, że wszystkie instrumenty pokładowe są czarne…nic na nich nie widzisz… Przekręć głowę tak jakbyś chciał rozciągnąć sobie szyję na prawo lub na lewo i obraz wraca…

To wynikowa technologii zastosowanej w wyświetlaczach i właśnie tego, że filtr polaryzacyjny redukuje poziome światło, które jest emitowane przez te urządzenia.

Podobne zjawisko możesz dostrzec będąc na przykład na stacji benzynowej i patrząc w wyświetlacz dystrybutora, niektóre starsze wyświetlacze w samochodach będą zachowywały się podobnie. 

W życiu codziennym możesz spotkać się także z sytuacją kiedy wyświetlacz Twojego smartfona będzie miał inną barwę w okularach z polaryzacją – przyczyną jest najczęściej naklejona na ekran telefonu ochronna szybka posiadająca różnego typu powłoki. 

Mamy nadzieję, że ten artykuł rozjaśnił Ci trochę w głowie. Kliknij w guzik poniżej i zobacz wszystkie dostępne okulary Knockaround z polaryzacją! 

-25%
-25%
-25%
-25%
-25%
-25%
-25%
VIDEO
-25%
-25%
VIDEO
-25%
-25%
-25%
zobacz wszystkie okulary z polaryzacją

One thought on “Okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją – dowiedz się wiecej!

  1. Pingback: Kolorowe okulary przeciwsłoneczne - poznaj bliżej Serię Sport – Sunlovers

Dodaj komentarz